Kruszywa

Oferujemy dużą liczbę dostępnych kruszyw, co pozwala na ich optymalne dopasowanie do różnego rodzaju prac.
Kruszywo jest skalnym materiałem sypkim (drobno bądź grubo ziarnistym) o pochodzeniu mineralnym, organicznym albo przemysłowym (kruszywa sztuczne). Znajduje ono swoje zastosowanie w budownictwie: do produkcji zapraw i betonów oraz jako podkład pod nawierzchnie drogowe (będąc podsypką przy budowie dróg i torowisk). Szerokie zastosowanie kruszyw sprawia, że nie sposób się bez nich obyć w większości prac budowlanych. Kruszywa budowlane w zależności od swoich charakterystyk oraz właściwości dobierane są do produkcji różnych mieszanek betonowych. Kruszywo budowlane stosowane w mieszankach betonowych poza właściwościami technicznymi można wykorzystywać także do celów estetycznych – przy tworzeniu warstw nawierzchniowych eksponując jego wielkość, kolor, kształt.

W budownictwie używa się:

  • kruszywa ze skał o dużej wytrzymałości (np. granit, bazalt, porfir) do produkcji betonu o znacznej wytrzymałości na ściskanie i ścieranie oraz do wykonywania podbudów np. pod drogi.
  • kruszywa ze skał o niższej wytrzymałości: (np. wapień, dolomit) stosowane do produkcji niektórych wyrobów betonowych (takich, które nie są mocno obciążone) oraz do wyrobu lastriko i tynków szlachetnych.
  • kruszywa specjalne, ze skał o dużej gęstości (powyżej 2600 kg/m3) stosowane do ciężkich betonów osłonowych. Stosowane skały to: baryt, limonit, getyt, hematyt, magnetyt.

Dlaczego my?

Posiadamy bogata ofertę kruszyw budowlanych, które dostarczymy własnym transportem. Posiadamy wieloletnie doświadczenie oraz specjalistyczny park maszynowy. Zadania realizujemy terminowo. Działania i proces realizacji dostosowujemy do Twoich potrzeb.
Decydując się na współpracę z nami, otrzymujesz:
  • duży wybór kruszyw,
  • specjalistyczne samochody,
  • fachowe doradztwo,
  • wiedzę i kwalifikacje,